Menu
Your Cart

Pusula

Neredeolursanız olun kıblenizi bulmanıza yardım eder. Seccadenizin üzerine koyun ve kıblenizi tayin edin. ..
29,00TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Nerede olursanız olun yönünüzü bulmaya yarayan pusula kıble yönünüzü bulmada en iyi araçtır. Kıble yönünüzü belirleyemediğiniz zamanlarda cankurtaran simidi gibi yardımınıza koşacaktır.

 

 Pusulayla Kıble Yönü Nasıl Bulunur?

  Bütün Müslümanların namaz kılarken yöneldikleri yön Kâbe’dir. Kâbe merkez alındığı için dünyanın neresinde olursanız olun Kâbe’ye yönelmek zorundasınız. Kâbe de güney yönünde kabul edildiği için kıble yanı namaz yönü için güneye doğru yönelerek namaz kılmalısınız.

 

 Kıbleyi gösteren özel pusulalar da dâhil bütün pusula çeşitlerinde kırmızı uç kuzeyi gösterir. Pusulanızı düz ve metallerden uzak bir zemine koyduğunuzda kırmızı uçlu ibre kuzeyi bulmak için birkaç saniye dönecektir. Kırmızı uç sabit durduğunda gösterdiği yön kuzeydir. Siz de karşı uç olan güney yönüne seccadenizi serip namazınızı kılabilirsiniz.

 

 Pusula Çeşitleri ve Fiyatları Nelerdir?

 Namazı kılmak kadar adabına uymak ve doğru yönde kılmak da önemlidir. Bu nedenle her Müslüman’ın cebinde bir pusulasının olması lazımdır. Çağrıhacumre sitesinde birçok pusula çeşidi bulunuyor. Özel üretim kıblematikten tutun plastik, metal ve anahtarlık modelleriyle her isteğe cevap veriyorlar.

 

 Kıblematik Pusula; Dikdörtgen siyah bir kutu içine yerleştirilmiştir. Özellikle kıbleyi göstermesi için üretildiğinden kırmızı uç kıbleyi gösteriyor. Pusulaya Türkiye ve 10 Avrupa ülkesi eklenmiştir. 3 saniye gibi kısa bir sürede ibre kıbleyi gösteriyor. Hafif ve taşınması kolay olduğu için cebinizde, çantanızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

 

 Kapaklı Pusula; Özel üretim pusulalardandır. Metal ve plastik olarak iki çeşidi bulunuyor. İbreyle beraber Kâbe görünümlü bir ibre bulunuyor. Pusulada hem Türkçe hem de Arapça 360 dereceye kadar dereceler yazıyor. Pusulanızı düz zemine koyduğunuzda 3 saniye gibi kısa bir sürüde ibre hatasız kıble yönünüzü gösteriyor.

 

 Anahtarlık Pusulalar; Anahtarlık olarak kullanabileceğiniz normal üretim pusulalardır. Kırmızı uç kuzeyi gösterdiği için kıble olarak aksi yönünü seçeceksiniz. Küre ve dairesel olarak iki çeşidi bulunuyor. İşlevsel oldukları için ev veya araba anahtarlığı olarak da kullanabilirsiniz.


Pusula Satın Al

 Kıblematik pusulanın fiyatı 49 liradır. Kapaklı modeller 10, dairesel anahtarlık model 15, küre anahtarlık model de 12 liradan satılıyor. Firma toptan satış üzerine faaliyet gösterdiğinden çoklu alımlarda ücretsiz kargo ve fiyat indiriminden yararlanabiliyorsunuz.