Menu
Your Cart

Dini Bilgiler

   İMAM AHMET BİN ALİ EL-BUNİ HAZRETLERİNİN TAM METİNLİ 4 CİLTLİ KİTABIDIR. 4 CİLT İKİ KİTABA TOPLANMIŞTIR. NEBİL FAZIL ALSAN TARAFINDAN TERCÜME EDİLMİŞTİR.TAM BİR BİLGİ HAZİNESİDİR.ÖLÇÜ:17*24 CM..
899,00TL
   SAHİHİ BUHARİ VAAZLARYayınevi: Sağlam YayıneviSayfa Sayısı : 1007İlk Baskı Yılı : 2014Dil : TürkçeSahihi Buhari Vaazlar Kitabı ürünümüzle ilgili diyanet vaaz kitabı, arapça vaaz kitapları, kürtçe vaaz kitabı, sahihi buhariden vaazlar, hutbe kitapları, vaaz döküm..
399,00TL
   Sayfa Sayısı: 1032 sayfaKağıt Cinsi: 2. Hamur Kağıt Kapak: Sert Kapak  Riyaz'üs Salihin Tercümesi Kitabı ürünümüzle ilgili riyazüs salihin, riyazüs salihin erkam, riyazüs salihin kitapyurdu, riyazüs salihin diyanet, riyazüs salihin dr, riyazüs salihin tek cilt, ..
199,00TL
ÖZELLİKLER:YAZAR: Arif PamukYAYIN EVİ: Pamuk YayıncılıkDİLİ: TürkçeSAYFA SAYISI: 592Esma-i Hüsna Kitabı ürünümüzle ilgili esmaül hüsna, esmaül hüsna kitabı diyanet, esmaül hüsna tefsiri, esmaül hüsna kitap tavsiye, diyanet esmaül hüsna anlamları ve faziletleri, allah ın sıfatları kitap, gibi aramala..
159,00TL
Delail-i Hayrat kitabı asırlardır okunmaktadır. Bu salavat deryasını okuyan pek çok kimse maddi, manevi hastalık ve dertlerine şifa buldular, rızka nail oldular ve Allah'ın lütfuna mazhar oldular. (Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı    :     432Türkçe Okunuş Ve ..
99,00TL
Minberden Gönüllere Hutbelerİhsan ToksarıMinberden Gönüllere Hutbeler ürünümüzle ilgili osmangazi müftülüğü hutbeler, bursa müftülüğü hutbeler, cuma hutbesi indir, yıldırım müftülüğü hutbeler, diyanet haftanın hutbesi indir, bayram hutbesi, hutbe duaları, bursa il müftülüğü duyurular 2019, gibi aram..
129,00TL
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in doğum gününü kutlamak amacıyla her yıl düzenli olarak kutlanan Mevlid Kandili, mevlid adı verilen özel uygulamalar çerçevesinde gerçekleştirilmekte ve ibadetlerle bu gün İslam dinine en uygun şekilde değerlendirilmektedir.Tüm ..
49,00TL
Yığınla para harcadığı halde derdine şifa bulamayan bir çok insan, bu kitaba müracaat ederek şifayab olmuşlardır.Bu ilaçlar Almanya gibi yabancı ülkelerde dahi talep ediliyor.Hacmi küçük fakat değeri büyük bu eser evinizin vazgeçilmez bir parçasıdır...
189,00TL
Günlük Dualar, Peygamber ve Evliya Duaları, Hadislerle Dua Örnekleri, Her Derde Deva Dualar, Sabah Akşam yapılacak dualar, Tevbe İstiğfar duaları, Üç aylar duaları, Salat ve Selam, Besmele Tehlil ve İman, Tesbih, Sekine Duası, Huzur veren Dualar, Duaların arapça ve Türkçe Okunuşları, a..
239,00TL
Esmaül Hüsna   En Güzel İsimler Allah'ındır. ..
199,00TL
Seçme HadislerHiç kimse ben rüya görmüyorum diyemez. Çünkü  kişinin yaşamında ne rüya görmek, ne de görmemek onun elinde değildir. Ne var ki, her insanın gördüğü rüya gerçek olamaz. Fakat rüyayı iki kısma ayırmak ve bunlara inanmak zorundayız. Bunlardan birincisi, yakın veya uzak gelecekle..
25,00TL
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)

Dini Bilgiler Kitabı Çeşitleri ve Fiyatları

             610 yılında Mekke de Hz Muhammed(S.A.V)’e indirilen Kuran ı Kerim ile birlikte İslamiyet dini yayılmış ve günümüze kadar gelmiştir. Son din olarak kabul edilen ve 604 sayfadan oluşan Kuran ı Kerim’e sahip olan Müslümanlar için önemli bilgiler verilmiştir. Ancak tüm bilgilere kurandan ulaşılmamaktadır. Bu sebeple peygamberden sonra dini bilgiler halife, âlim, ulema ve evliya adı verilen din adamları tarafından açıklamalar yapılmıştır. Günümüzde ise imamlar bulunmaktadır.

  Tüm Peygamberlerin Yaşamları

              Din bilgisi Müslümanlar için büyük bir vazifedir. Geçmişten günümüze dinimiz hakkındaki çalışmaları, yazılan kitapları takip etmek gerekmektedir. Öncelikle dinimizin kurucusu olan peygamberimizin hayatını ve yaşadıklarını bilmek gerekir. Peygamberimizin bulunduğu coğrafyadaki yaşam, o zaman insanların düştüğü gaflet ve delalet, insanların bir takım sapıklıklar içinde yaşaması ve peygamberimizin dinimizi yayarken çektiği sıkıntıların bilinmesi, yüce Allah’ın yeni bir kitap ve peygamber göndermesiyle son bulmuştur. Bu yüzden peygamberimizin hayatı kitabı muhakkak okunmalıdır. Diğer peygamberlerin hayatlarının a bilinmesi Kuran’ın daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır. Her gün okunması gereken bu kitapları dini bilgiler modelleri kategorisinden bulabilmek mümkün.

  Hadislerle Dini Bilgileri Geliştirmek Gerekir

              Dini bilgiler kategorisinde bulunabilecek ve her evin kütüphanesinde de yer alması gereken kitaplardan biri de Seçme Hadislerdir. Hadis, Kuranda yer almayan insanları öğütlemek ve bilgilendirmek amacıyla peygamber efendimizin söylediği sözlerdir. Bu sözler peygamberimizin etrafındaki kişiler tarafından not edilmiş ve günümüze kadar ulaşmıştır. Bazı kaynakların güvenilirliği yeterli olmadığı için en güvenilir kaynaklardan alınan hadislerin toplandığı seçme hadisler ile bilgi sahibi olabilmek mümkündür.

  Dini Bilgiler Kitabı Satın Al

           Kıymetli Dualar ve Sureler   Yine dini bilgiler arasında bilinmesi gereken en önemli bilgiler arasında Allah’ın 99 isminin ve anlamlarının yer aldığı Esmaü’l Hüsna kitabı bulunmaktadır. Kuran ı kerimde bazı sureler diğerlerine göre daha faziletlidir. Yasin, Tebareke, Amme, Cuma ve Kıyamet sureleri bu sebeple mezarlıklarda, mevlitlerde ve dualarda bolca okunmaktadır. Bu surelerin yer aldığı Evrad-ı Kudsiyye kitabı da okunması gereken ve kitaplıkta yer alınması gereken kitaplardandır. 

            Dini hikâyeler gibi geçmiş zamanda yaşanan ve ders alınması gereken bilgilerden oluşan dini bilgiler fiyatları bakımından okuyucuların yüzünü güldürmektedir. Bilinmesi gereken tüm dini bilgilerin yer aldığı bu dini bilgiler satın al butonunda aktifleşmiştir.