Menu
Your Cart

Çocuk Elif Bası

AÇIKLAMALI İLMİHAL RESİMLİ NAMAZ HOCASI  DAVUT KAYA  DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI  DN İŞLERİ YÜKSEK KURULU UZMANI Açıklamalı İlmihal Resimli Namaz Hocası ürünümüzle ilgili namaz nasıl kılınır resimli anlatım, resimli namaz hocası pdf, namaz kıl..
99,00TL
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)

Okul öncesi dönemlerde çocuklara kuranı kerim öğretmek ve okutulması için her anne babanın bir görevi haline geldi. Bu sayede hem manevi dünyalarına katkıda bulunmak ve zihnini ve ufkunu genişletmeyi sağlamaktadır. Bu sayede hem manevi dünyalarını genişletmekte hem de derslerinin daha kolay ve anlaşılır olmasını desteklemektedir.

Çocuk Elif Bası Modelleri ve Fiyatları

  Çocuklar konuşma ve yürüme evresine geldikleri zaman algılama gücünün yeterli olduğu zaman kuranın çocuk elif bası kısmını okumaya başlayabilmektedirler. Ancak bu yaştaki bir çocuğun sadece bir konuya odaklanması mümkün değildir. Dolayısıyla eğitim öğretim sürecinin dolmasına kadarki aşamada buna olan ilgisinin canlı tutulması ve sürekli olarak bu bilincin diriltilmesi gerekmektedir.

  Yani; bu süreçte elifbası kitabının yanında aynı zamanda farklı eğitim yöntemleri de kullanılması gerekmektedir. Mesela bir çocuk için bu cüzlerin bir eğlenceye dönüştürülerek öğrenmesi sağlanabilir. Ancak bütün hepsini aynı anda değil de tek tek verilerek ayrı ayrı ezberlenmesi sağlanmalıdır. Evde televizyon yerine cd yardımıyla kısık seslerde kuranın dinletilmesi gerekmektedir.

  Çocuk Cüz Öğrenme Yöntemleri

  * Küçük yaşlardaki çocuklar için küçük elifbası kitabı alınarak harflerin boyanması çocuğun öğrenmesini kolaylaştıracaktır

  * Küçük boyama kitapları sayesinde gerektiğinde bu harfleri pekiştirmek amacıyla tekrarının yapılması öğrenimini daha da kolaylaştırmasını sağlayacaktır.

  * Kuran harfleri yap boz şeklinde yapılarak çocuğa verilmesi ve harflerinin bir araya getirilmesini sağlamak zihninde daha kalıcı olmasını sağlamaktadır.

  * Sevimli harfler kitabıyla ve alıştırmalar yaparak çocuğun öğrenmesini daha da kolaylaştırmayı sağlamaktadır. Ve bunun yanında ödüller yapılarak çocuğu azim ve şevkini daha da arttırmasına neden olmaktadır. Çocuk eğitimini tamamladıktan sonra yaşına uygun olarak oyuncak ve çizimlerin verilerek hoş zaman geçirmesini sağlamaktadır.

  Neden Okul Öncesi Çocuk Elif Bası Satın Al

  Gelecekte daha güzel nesiller bırakmak her anne ve babanın görevidir. Bunun yanında, tamamen alanında uzman kişiler tarafından hazırlanmıştır.

  Çeşitli incelemelerden geçerek uzman ekipler tarafından değerlendirilmiş ve hizmete sunulmuştur. Çocukların çabucak zarar vermelerini engelleyecek şekilde hazırlanmaktadır. Bu konuda elifbayı daha eğlenceli hale getirerek çocuklarımızın hem gelecekteki dünyasına hem de ahiretine ışık tutmak amaçlanmaktadır. Hem eğlenceli hoş vakit geçirebilecekleri bir uygulama hem de arkamızda güzel bir nesil bırakmak hedeflenmektedir.

  Bütün bu uygulamalar hem çocuğu hoşça vakit geçirmesini sağlayacak hem de daha bilinçli olarak yetişmesine katkı sağlayacaktır.