Menu
Your Cart

Dini Eserler

İçindekilerHavas İlmi ve VefklerÇekilen zikirlerin ve Esmaların etkileriİsm-i A’zam Duası ve Türkçe Okunuşuİs'm-i A’zam Duası Türkçe AnlamıKenzü’l Arş DuasıKenzü’l Arş Duası Türkçe OkunuşuKenzü'l  Arş Duası Türkçe AnlamıBüyük Hacet DuasıFaydalı bazı dualar ve tılsımlar.Kur’an-ı Kerim okumanın f..
45,00TL
Taşlı Tasarımlı Cevşen KolyeKazadan beladan nazardan korunmak için kullanılır Şık kolye görünümlüdürAyetel kürsi , Felak ,Nas ve Nazar sureleri bulunmaktadır  Cevşen her bölümü Allah’ın isminden on tanesini ihtiva eden 100 bölümden ibaret uzun bir duadır. Her kırk ismin başınd..
20,00TL
Taşlı Tasarımlı Cevşen KolyeKazadan beladan nazardan korunmak için kullanılır Şık kolye görünümlüdürEzan duası BulunmaktadırAyetel kürsi , Felak ,Nas ve Nazar sureleri bulunmaktadır..
20,00TL
Taşlı Tasarımlı Cevşen KolyeKazadan beladan nazardan korunmak için kullanılır Şık kolye görünümlüdürAyetel kürsi , Felak ,Nas ve Nazar sureleri bulunmaktadır..
20,00TL
Taşlı Tasarımlı Cevşen KolyeKazadan beladan nazardan korunmak için kullanılır Şık kolye görünümlüdürAyetel kürsi , Felak ,Nas ve Nazar sureleri bulunmaktadır  Cevşen her bölümü Allah’ın isminden on tanesini ihtiva eden 100 bölümden ibaret uzun bir duadır. Her kırk ismin başınd..
20,00TL
Taşlı Tasarımlı Cevşen KolyeKazadan beladan nazardan korunmak için kullanılır Şık kolye görünümlüdürAyetel kürsi , Felak ,Nas ve Nazar sureleri bulunmaktadır..
20,00TL
   SAHİHİ BUHARİ VAAZLARYayınevi: Sağlam YayıneviSayfa Sayısı : 1007İlk Baskı Yılı : 2014Dil : TürkçeSahihi Buhari Vaazlar Kitabı ürünümüzle ilgili diyanet vaaz kitabı, arapça vaaz kitapları, kürtçe vaaz kitabı, sahihi buhariden vaazlar, hutbe kitapları, vaaz döküm..
99,00TL
   Sayfa Sayısı: 1032 sayfaKağıt Cinsi: 2. Hamur Kağıt Kapak: Sert Kapak  Riyaz'üs Salihin Tercümesi Kitabı ürünümüzle ilgili riyazüs salihin, riyazüs salihin erkam, riyazüs salihin kitapyurdu, riyazüs salihin diyanet, riyazüs salihin dr, riyazüs salihin tek cilt, ..
99,00TL
   Sayfa Sayısı: 496Cilt Durumu: CiltliYazar: Kolektifİslamda Evlilik Ve Mahremiyetler Kitabı ürünümüzle ilgili islamda evlilik ve mahremiyetleri kitabı oku, islâm da evlilik ve mahremiyetleri, islamda evlilik ve mahremiyetleri, islamda evlilik kitabı, islamda evlilik kitabı, osman ka..
79,00TL
   Sayfa Sayısı: 479Cilt Tipi: CiltliKağıt Cinsi: Kitap KağıdıAbdulkadir Geylani İlahi Armağan Kitabı ürünümüzle ilgili ilahi armağan altınoluk, ilahi armağan erkam yayınları, ilahi armağan 62 sohbet, abdulkadir geylani kitapları, abdulkadir geylani kitapları epub, abdulkadir geylani ..
69,00TL
   Cilt Sayısı: 2 Kitap 8 Ciltten OluşmaktadırToplam Sayfa Sayısı: 1822Kağıt Cinsi: 2. HamurMustafa İloğlu Gizli İlimler Hazinesi ürünümüzle ilgili mustafa iloğlu fotoğraf, mustafa iloğlu öldümü, mustafa iloğlu dualar ve tılsımlar, mustafa iloğlu kenzul havas, mustafa iloğlu, giz..
249,00TL
ESERİN İÇERİĞİAshab-ı Bedir ve Şüheda-i Uhud1. Bölüm:Yasin, Fetih, Rahman, Mülk ve Nebe’, Vakıa, Cum’a Sûreleri, Haşir ve Bakara Sûrelerinin son âyetleriyle Hatim Duası  2. Bölüm: Cevşen-i Kebir Cevşen, Farsça kökenli bir kelime olup, "bir tür zırh, savaş elbisesi" manasına gelmektedi..
40,00TL
ESERİN İÇERİĞİAshab-ı Bedir ve Şüheda-i Uhud1. Bölüm:Yasin, Fetih, Rahman, Mülk ve Nebe’, Vakıa, Cum’a Sûreleri, Haşir ve Bakara Sûrelerinin son âyetleriyle Hatim Duası  2. Bölüm: Cevşen-i Kebir Cevşen, Farsça kökenli bir kelime olup, "bir tür zırh, savaş elbisesi" manasına gelmektedi..
40,00TL
ÖZELLİKLERYAZAR: Arif PamukKATAGORİ: Due/Surelerin FaziletiDİLİ: TürkçeKAPAK TÜRÜ: Karton KapakKAĞIT TÜRÜ: Kitap KağıdıSurelerin Faziletleri Kitabı ürünümüzle ilgili surelerin faziletleri diyanet, surelerin faziletleri hadis, surelerin faziletleri, surelerin faziletleri ile ilgili sahih hadisler, pe..
25,00TL
ÖZELLİKLER:DİL: TürkçeSAYFA SAYISI: 255CİLT TİPİ: Karton KapakKAĞIT CİNSİ: Kitap KağıdıSiyer-i Nebi Kitabı ürünümüzle ilgili siyeri nebi kitabı oku, siyer-i nebi yarışması, siyeri nebi peygamberimizin hayati, siyeri nebi yarışması kitabı, siyeri nebi soruları, siyer nebi yarışması 2019, siyeri nebi ..
35,00TL
ÖZELLİKLER:BASKI SAYISI: 1.BaskıDİL: TürkçeSAYFA SAYISI: 399CİLT TİPİ: Karton KapanKAĞIT CİNSİ: Kitap KağıdıÖlüm ve Kabir Hayatı Kitabı ürünümüzle ilgili ölüm sonrası yaşananlar, kuranda olum ve sonrasi, kabir hayatı görüntüleri, islamiyette ölüm ve sonrası diyanet, ölüm anında hissedilenler, ölüm n..
35,00TL
ÖZELLİKLER:SAYFA SAYISI: 608KAPAK TÜRÜ: Karton KapakKAĞIT CİNSİ: 2.HamurKuran-ı Kerimin Havas ve Esrarı Kitabı ürünümüzle ilgili kur'an-ı kerim'in havas ve esrarı, kuranı kerimin havas, kuranı kerimin havas ve esrarı - imamı yafii, kuranı kerimin havas ve esrarı - imamı, kuranı kerimin havas ve esra..
49,00TL
ÖZELLİKLER:YAZAR: Aziz SubaşıCİLT DURUMU: CiltsizSAYFA SAYISI: 442Kevser'den İlahiler Kitabı ürünümüzle ilgili kevser anlamı, kevser suresi fazileti, kevser suresi meali diyanet, kevser suresi fazileti ve sırları, kevser ilahiler dinle, kevserden ilahiler, ilahiler kitabı, kevserden ilahiler kitabı ..
35,00TL
ÖZELLİKLER:YAZAR: Rahmi SerinYAYINEVİ: Pamuk YayıncılıkDİLİ: TürkçeCİLT DURMU: CiltsizSAYFA SAYISI: 127Eyüp Sultan Kitabı ürünümüzle ilgili mihmandar kitap sınav soruları, kitapyurdu eyüpsultan, mihmandar eyüp, abum rabum, mihmandar asker, mihmandar nedir kısaca, mihmandar eyüp sultan, bülbülün kırk..
35,00TL
ÖZELLİKLER:YAZAR: Arif PamukYAYIN EVİ: Pamuk YayıncılıkDİLİ: TürkçeSAYFA SAYISI: 592Esma-i Hüsna Kitabı ürünümüzle ilgili esmaül hüsna, esmaül hüsna kitabı diyanet, esmaül hüsna tefsiri, esmaül hüsna kitap tavsiye, diyanet esmaül hüsna anlamları ve faziletleri, allah ın sıfatları kitap, gibi aramala..
59,00TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 130 (6 Sayfa)

Günümüzde Müslümanların yaşadıkları en önemli sorunlardan birisi bilgi eksikliğidir. Bunun farkında olan bireyler, bilgi eksikliklerini gidermek ve açıklarını kapatmak adına yeni arayışlar içerisine girmişlerdir. Bu arayışlar ile İslam dinini nasıl daha iyi öğrenebilecekleri konusunda girişimlerde bulunmaktadırlar. Müslümanların bu anlamda başvurdukları kaynaklar arasında dini eserler yer almaktadır. Yüce Allah’ın Kuran-ı Kerim aracılığı ile oku emri verdiği göz önünde bulundurulursa, müminlerin ilk olarak kitap okumayı bir alışkanlık haline getirmeleri gerekmektedir.

Dini Eserler Çeşitleri ve Fiyatları

Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim başta olmak üzere bilgilendirici pek çok dini kitap bulunmaktadır. Bu bilgilendirici ve faydalı eserler ile kişiler maneviyatlarını güçlendirebilir, itikatlarını arttırabilirler. Çünkü dini eserler, dinin esasları göz önünde bulundurularak hazırlanan eserlerdir.

Mutlaka Okunması Gereken Dini Eserler

Müslümanların İslam dini ile ilgili bilgi eksikliklerini gidermek ve inançlarını arttırmak adına mutlaka okumaları gereken dini eserler arasında ilk başta Kuran-ı Kerim Meali gelmektedir. Yüce Allah tarafından Peygamber Efendimiz aracılığı ile gönderilen Kuran-ı Kerim; Allah’ın insanlara verdiği emirleri ve öğütleri içermektedir. Bunları idrak etmek ise yaşayan tüm insanların birincil vazifesidir. Özellikle Müslümanlar, İslamiyet’i tam manası ile öğrenmek ile yükümlüdürler. Bu anlamda başvurulabilecek en güzel eser Kuran-ı Kerim Türkçe mealidir.

Dini Eserler Satın Al

İlmihaller, her Müslümanın amel, iman ve ahlak ile ilgili öğrenmesi ve yapması gerekenleri içeren kitaplardır. Bu anlamda başvurulabilecek dini eserler arasında en çok bilineni ise Büyük İslam İlmihali’dir. Bu ilmihal, öncelikli olarak itikat yani iman bilgilerinden bahseder. Sonrasında ise imanın altı şartı, helal ve haram gibi bilgilerden söz edilir. Son olarak ise İslam ahlakı anlatılır.

Mutlaka okunması gereken dini kitaplar arasında duaları içerenler de yer almaktadır. İnsanlar hayatları boyunca kötü olaylar ile karşılaşırlar. Bu olaylara sabretmek ve madden kendimizi korumak adına dua etmek en etkili yoldur. Bunun için dua kitapları edinilmesi oldukça faydalıdır. Yine her Müslümanın evinde Mevlid-i Şerif, Esma’ül Hüsna Şerhi ve Dualarla Manevi Şifa Reçeteleri kitaplarının bulunması gerekmektedir. Kişiler bu dini eserler aracılığı ile dinin esaslarını öğrenebilir, sıkıntılı durumlarına öğrendikleri dualar aracılığı ile derman bulabilirler.