Menu
Your Cart

Dini Eserler

Günlük Dualar, Peygamber ve Evliya Duaları, Hadislerle Dua Örnekleri, Her Derde Deva Dualar, Sabah Akşam yapılacak dualar, Tevbe İstiğfar duaları, Üç aylar duaları, Salat ve Selam, Besmele Tehlil ve İman, Tesbih, Sekine Duası, Huzur veren Dualar, Duaların arapça ve Türkçe Okunuşları, a..
25,00TL
YENİ AİLE İLMİHALİ KİTABI ÖZELLİKLERİ Hazırlayan: AHMED ŞAHİN Yayın Yönetmeni: MEMET DİKMEN Tasarım: TÜRDAV AJANS Baskı tarihi: 2012 Yayın Evi: CİHA..
50,00TL
Delail-i Hayrat kitabı asırlardır okunmaktadır. Bu salavat deryasını okuyan pek çok kimse maddi, manevi hastalık ve dertlerine şifa buldular, rızka nail oldular ve Allah'ın lütfuna mazhar oldular. (Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı    :     432Türkçe Okunuş Ve ..
35,00TL
TESBİHAT VE CEVŞEN  TÜRKÇE OKUNUŞ VE TRANSKRİPSİYONLU İÇİNDEKİLER; NAMAZ TESBİHATI CEVŞENÜ'L-KEBİR SABAH NAMAZI..
5,00TL
Taşlı Tasarımlı Cevşen KolyeKazadan beladan nazardan korunmak için kullanılır Şık kolye görünümlüdürAyetel kürsi , Felak ,Nas ve Nazar sureleri bulunmaktadır..
20,00TL
Taşlı Tasarımlı Cevşen KolyeKazadan beladan nazardan korunmak için kullanılır Şık kolye görünümlüdürAyetel kürsi , Felak ,Nas ve Nazar sureleri bulunmaktadır..
20,00TL
Taşlı Tasarımlı Cevşen KolyeKazadan beladan nazardan korunmak için kullanılır Şık kolye görünümlüdürAyetel kürsi , Felak ,Nas ve Nazar sureleri bulunmaktadır..
20,00TL
Taşlı Tasarımlı Cevşen KolyeKazadan beladan nazardan korunmak için kullanılır Şık kolye görünümlüdürAyetel kürsi , Felak ,Nas ve Nazar sureleri bulunmaktadır..
20,00TL
Taşlı Tasarımlı Cevşen KolyeKazadan beladan nazardan korunmak için kullanılır Şık kolye görünümlüdürEzan duası BulunmaktadırAyetel kürsi , Felak ,Nas ve Nazar sureleri bulunmaktadır..
20,00TL
Asrın Hastalarına Yeni Bir Şifa Tam Sırlı Dualar Sırlarla Dolu Dua Kitabı, Büyüklerin Dualarından, Rızık kapıları kapandı mı diyorsunuz. İste sıkıntılara çare olacak bir kitap.. Peygamberlerin ve Peygamberimizin münacaatı Hz. Hamza''n..
49,90TL
TAM NAMAZ HOCASI  BÜTÜN NAMAZLARIN TARİFLERİ,SÜRELERİ,DUALARI,NAMAZ İÇİN RESİMLER  AMENER RASULU HUVAHULLEZİ 32-54 FARZ HADİSİ SERİFLER  VE HİKAYELER   OKUMA PARÇALARI  YUSUF TAVASLI...
35,00TL
Tam Karabaş Tecvidi
Çok Satan
Tecvid, Kur’ân-ı Kerîm’in kurallarına uygun biçimde okunmasını konu alan bilim dalı ve bu dalda yazılan eserlerin ortak adıdır.Sözlükte “bir şeyi güzel ve sağlam yapmak, onu süslemek” anlamındaki tecvîd kelimesi için:- İfrat ve tefrite kaçmadan sıfatlarına uygun şekilde harfleri mahreçlerinden çıkar..
10,00TL
ÖZELLİKLERYAZAR: Arif PamukKATAGORİ: Due/Surelerin FaziletiDİLİ: TürkçeKAPAK TÜRÜ: Karton KapakKAĞIT TÜRÜ: Kitap KağıdıSurelerin Faziletleri Kitabı ürünümüzle ilgili surelerin faziletleri diyanet, surelerin faziletleri hadis, surelerin faziletleri, surelerin faziletleri ile ilgili sahih hadisler, pe..
25,00TL
ÖZELLİKLER:DİL: TürkçeSAYFA SAYISI: 255CİLT TİPİ: Karton KapakKAĞIT CİNSİ: Kitap KağıdıSiyer-i Nebi Kitabı ürünümüzle ilgili siyeri nebi kitabı oku, siyer-i nebi yarışması, siyeri nebi peygamberimizin hayati, siyeri nebi yarışması kitabı, siyeri nebi soruları, siyer nebi yarışması 2019, siyeri nebi ..
35,00TL
Yığınla para harcadığı halde derdine şifa bulamayan bir çok insan, bu kitaba müracaat ederek şifayab olmuşlardır.Bu ilaçlar Almanya gibi yabancı ülkelerde dahi talep ediliyor.Hacmi küçük fakat değeri büyük bu eser evinizin vazgeçilmez bir parçasıdır.•Sayfa Sayısı :    ..
25,00TL
ŞİFALI BİTKİLER CEP BOY 127 Sayfa, Karton Kapak, 2. Hamur Kağıt, Cep Boy Şifalı bitkiler insanlık tarihinden günümüze kadar tedavi maksadıyla kullanılmış bilimsel yollarla bunların bir çok faydaları olduğu görülmüştür. Bu eser ünlü hekimlerden Lokman Hekim, İbnî Sina ve ve bir ..
25,00TL
Yığınla para harcadığı halde derdine şifa bulamayan bir çok insan, bu kitaba müracaat ederek şifayab olmuşlardır.Bu ilaçlar Almanya gibi yabancı ülkelerde dahi talep ediliyor.Hacmi küçük fakat değeri büyük bu eser evinizin vazgeçilmez bir parçasıdır...
30,00TL
Şeytanın Hileleri (Cep Boy)32 Sayfa, Karton Kapak, 2. Hamur Kağıt, Cep Boy,9.5 x 13.5 cm ebatlarında..
5,00TL
Çocukların dini bilgileri ve özellikle de namaz kılmayı erken yaşlarda öğrenmeleri, ahlaki ve karakter gelişimleri üzerinde olumlu etkiler bırakacaktır. Namaza İlk Adım sesli kitabını, namazla ilk tanışmayı mümkün olduğu kadar sıcak ve sempatik bir hale getirmeye çalıştık. Direkt bilgi aktarmak yeri..
69,00TL
Seçme HadislerHiç kimse ben rüya görmüyorum diyemez. Çünkü  kişinin yaşamında ne rüya görmek, ne de görmemek onun elinde değildir. Ne var ki, her insanın gördüğü rüya gerçek olamaz. Fakat rüyayı iki kısma ayırmak ve bunlara inanmak zorundayız. Bunlardan birincisi, yakın veya uzak gelecekle..
25,00TL
Sahihi Buhariden Sohbetler ve Nasihatler   2. Hamur, Büyük Boy, Ciltli, Ofset Baskı, 1008 Sayfa.....
59,00TL
   SAHİHİ BUHARİ VAAZLARYayınevi: Sağlam YayıneviSayfa Sayısı : 1007İlk Baskı Yılı : 2014Dil : TürkçeSahihi Buhari Vaazlar Kitabı ürünümüzle ilgili diyanet vaaz kitabı, arapça vaaz kitapları, kürtçe vaaz kitabı, sahihi buhariden vaazlar, hutbe kitapları, vaaz döküm..
99,00TL
Bu eser, her okuyucunun rahatlıkla okuyup, anlayıp tatbik edebileceği şekilde hazırlanmıştır. Özellikle Abdest ve Namaz konusu resimlerle ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Eser, ayrıca tüm islami bilgiler ve ibadetler konusunu içermektedir. ..
20,00TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 131 (6 Sayfa)

Günümüzde Müslümanların yaşadıkları en önemli sorunlardan birisi bilgi eksikliğidir. Bunun farkında olan bireyler, bilgi eksikliklerini gidermek ve açıklarını kapatmak adına yeni arayışlar içerisine girmişlerdir. Bu arayışlar ile İslam dinini nasıl daha iyi öğrenebilecekleri konusunda girişimlerde bulunmaktadırlar. Müslümanların bu anlamda başvurdukları kaynaklar arasında dini eserler yer almaktadır. Yüce Allah’ın Kuran-ı Kerim aracılığı ile oku emri verdiği göz önünde bulundurulursa, müminlerin ilk olarak kitap okumayı bir alışkanlık haline getirmeleri gerekmektedir.

Dini Eserler Çeşitleri ve Fiyatları

Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim başta olmak üzere bilgilendirici pek çok dini kitap bulunmaktadır. Bu bilgilendirici ve faydalı eserler ile kişiler maneviyatlarını güçlendirebilir, itikatlarını arttırabilirler. Çünkü dini eserler, dinin esasları göz önünde bulundurularak hazırlanan eserlerdir.

Mutlaka Okunması Gereken Dini Eserler

Müslümanların İslam dini ile ilgili bilgi eksikliklerini gidermek ve inançlarını arttırmak adına mutlaka okumaları gereken dini eserler arasında ilk başta Kuran-ı Kerim Meali gelmektedir. Yüce Allah tarafından Peygamber Efendimiz aracılığı ile gönderilen Kuran-ı Kerim; Allah’ın insanlara verdiği emirleri ve öğütleri içermektedir. Bunları idrak etmek ise yaşayan tüm insanların birincil vazifesidir. Özellikle Müslümanlar, İslamiyet’i tam manası ile öğrenmek ile yükümlüdürler. Bu anlamda başvurulabilecek en güzel eser Kuran-ı Kerim Türkçe mealidir.

Dini Eserler Satın Al

İlmihaller, her Müslümanın amel, iman ve ahlak ile ilgili öğrenmesi ve yapması gerekenleri içeren kitaplardır. Bu anlamda başvurulabilecek dini eserler arasında en çok bilineni ise Büyük İslam İlmihali’dir. Bu ilmihal, öncelikli olarak itikat yani iman bilgilerinden bahseder. Sonrasında ise imanın altı şartı, helal ve haram gibi bilgilerden söz edilir. Son olarak ise İslam ahlakı anlatılır.

Mutlaka okunması gereken dini kitaplar arasında duaları içerenler de yer almaktadır. İnsanlar hayatları boyunca kötü olaylar ile karşılaşırlar. Bu olaylara sabretmek ve madden kendimizi korumak adına dua etmek en etkili yoldur. Bunun için dua kitapları edinilmesi oldukça faydalıdır. Yine her Müslümanın evinde Mevlid-i Şerif, Esma’ül Hüsna Şerhi ve Dualarla Manevi Şifa Reçeteleri kitaplarının bulunması gerekmektedir. Kişiler bu dini eserler aracılığı ile dinin esaslarını öğrenebilir, sıkıntılı durumlarına öğrendikleri dualar aracılığı ile derman bulabilirler.