Menu
Your Cart

Blog RSS Feed

22 Oct İmamete (İmamlığa) Layık Olanalar
0 39
Bir yerde toplanıp ta orada o yerin sahibi veya vazifelisi olan kimse veya valinin vekili bulunmazsa içlerinden en çok namaz meselelerini ve sünnet vechi üzere okumayı bilen, açıkta yapılan fenalıkl..
21 Oct Geçen Namazların Kazaları
0 19
Özürsüz namazı vaktinde kılmamak günahı kebairdendir (büyük günahlardandır). Terk edilen namazı, özürden dolayı olsa da olmasa da kaza etmek farzdır. Namaz kaza edilmekle beraber günahlardan dolayı te..
20 Oct Gusül-Boy Abdesti
0 32
Buraya kadar hadesi asgar (küçük hades) hükümleri anlatılmış olup, bundan sonraki konularda da hadesi ekber (büyük hades) hükümleri anlatılacaktır.Yedi şeyden birisi insanda meydana gelirse gusletmek ..
15 Oct İmanın Alameti
0 54
"Herşeyin bir alameti, nişanı vardır. İmanın alameti de namazdır.""Namaz dinin direğidir. Bir kimse namazı vaktinde eda ederse, dini ikame etmiş olur. Bir kimse namazı terkederse dini yıkmış olur..""B..
14 Oct Haccı Temettu
0 42
Haccı Temettü’, hac ile umreyi iki ayrı ihram ile gerçekleştirmektir. Mikata gelindiği zaman önce yalnız umre için ihrama girilir. İhrama girip iki rekat ihram namazını kıldıktan sonra şöyle niyet edi..
13 Oct Misafir Namazı
0 44
Başka bir yere gidecek olanlar yolculuk esnasında dört rekatlı farzları iki rekat olarak kılarlar. İki ve üç rekat farzları ve bütün, sünnetleri olduğu gibi kılarlar. Yolculuk anında ve korkulu zamanl..
12 Oct Yolculuğa Çıkan Kimse İle Vedalaşırken Okunacak Dua
0 33
Estevdiullâhe dîneke ve emâneteke ve havâtıme amelik* Manası: “Senin dinini, emanetini ve işlerinin  sonunu Allah’ın himayesine bırakıyorum.” “Rasulü Ekrem (s.a.v.), bir kimseyi yo..
11 Oct HACCA GİDENE VE HACDAN DÖNENE KARŞI YAPILACAK DUALAR
0 22
HACCA GİDENE VE HACDAN DÖNENE KARŞI YAPILACAK DUALAR Zevvedekellâhüt takvâ ve vecceheke fil hayri ve kefâkel hemme* Manası: “Cenabı Ecelli A’lâ seni  takva ile az..
07 Oct Guslün Farzları
0 84
Guslün farzları üçtür:1. Bir kere ağzım yıkamak.2. Bir kere burnuna su vermek. Bu ikisinin farz oluşu ictihadla tesbit edilmiştir. Abdestte ağza ve burna su vermek sünnettir. Çünkü, ağız ve burun yüz ..
06 Oct Abdestin Evsafı
0 92
Abdest üç kısımdır: Birincisi farz, İkincisi vacip, üçüncüsü menduptur. Farz; nafile ve cenaze namazları için, tilavet secdesi için, Kur’an-ı Kerim’i tutmak için abdest almak farzdır. Mushafı Şeri..
06 Oct Farza Yetişenler
0 65
Bir kimse yalnız olarak bir farz veya nafile namazı kılmaya başlasa ve orada kıldığı namaz cemaatla kılınmaya başlansa, ayak üzere selam verip imanın uyar. Bu hüküm ilk rekatın secdesini henüz yapımı ..
05 Oct Camiden Çıkarken Okunacak Dualar
0 71
CAMİDEN ÇIKARKEN OKUNACAK DUALARAllahümme inni euzu bike min iblise ve cünudih* Manası: “Ey Allah’ım! Şeytanın ve onun taifesinin  şerrinden sana sığınırım.” "Sizden birisi camiden..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 440 (37 Sayfa)