Menu
Your Cart

Blog RSS Feed

07 May EL-SEMİY'U Anlamı
0 73
Öyle bir Semi’ki sem’ıne alet yok, yerde ve göklerde her şeyi işitir. İster gizlesin ister açıkça söylesin, gizliyi, fısıltıyı bile işiten. Allah’ın semiu olduğuna inanan, dilini lüzumsuz şeylerden ko..
06 May EL - MÜZİLLÜ Anlamı
0 51
Güç ve kuvvetlerine güvenenleri zelil ve hakir kılan. Allah’ın zillete düşürdüğü kimseyi hiçbir kimse zilletten kurtarıp aziz edemez. Allah ve Resulü’ne inanmayanlar , yeryüzünde fesat çıkaranlar, hay..
05 May EL-MÜIZZÜ Anlamı
0 63
İstediğini aziz kılan, istediğini mülk , saltanat, şeref ve şan veren. Allah teala Dinine yardım edenleri, emirlerini yerine getirenleri, nefislerinin sultasından kurtulanları, insanları yardımına koş..
04 May ER - RÂFİU Anlamı
0 9
Dereceleri yükselten. İyileri en üst derecelere yükseltir, kötüleri de en aşağılara indirir. Cenab-ı Hakk bazı kimselerin üzerine derecelerini, iman edenleri mertebelerini, ilim sahiplerine mevkilerin..
03 May EL-KÂBID Anlamı
0 10
Kıyamet günü rahmetinde kâfirleri mahrum eden. Ölüm anında ruhları alan. Yapılan hayırları kabul eden. Dilediğinin rızkını kısan. Şibli (k.s.) diyor ki: “Allah’ı tanıyan bir mümin yedi kat semaları ve..
03 May EL-HÂFIDU Anlamı
0 4
En yüce mertebeden en aşağı mertebeye indiren. Cezalandırılmasıyla dilediği alçatır. Cenab-ı Hak, böbürlenenleri başkalarını küçük görenleri enaniyetleri esiri olanları niza-ı ilahiyeyi kabul etmeyenl..
02 May EL- BÂSIT Anlamı
0 6
Bağışı çok, ihsanı sonsuz. İhtiyaç sahiplerinin ihtiyacını dilediği kadar veren. Hicap perdelerini kaldırıp, cemali karşısında bırakan. Allah (c.c.)  söyle buyurdu: “Eğer Allah Teala kullarının rızkın..
01 May El-Aliym’ın Anlamı
0 53
Bir Aliym ki, ilminin sonu olmayan, her şeyi bilen.Bize gizli olan şeyleri, O bilir. Çünkü O, Alîm'dir. İlmi ile her şeyi kuşatmıştır. O, nizamına hain bakan gözleri ve kalplerindeki düşmanlığı bilir...
30 Apr Ebu Dücâne (R.A.)’ın Cinlerden Korunma Duası (Nâme-i Peygamberi)
0 65
BismiIlâhir rahmânir rahıym* Hâzâ kitâbün min muhammedin rasûli rabbil âlemîne sallellâhü aleyhi ve selleme ilâ men tarakad dâra minel ummâri vez züvvâri illâ târikan yatruku bi hayrin emmâ ba'dü fe i..
29 Apr El-Fettâh’ın Anlamı
0 11
Güç olan işleri kolaylaştıran, hayır ve nusret halk eden.Cenab-ı Hakk mümin kullarına yardım eder, düşmanlarını hezimete uğratır.Manevi fetihler ise; Adem (a.s.)'ın öğrenmiş olduğu isimlerin kıyamete ..
28 Apr Allah Teala O Kimseye Hayır Kapılarını Açar
0 30
Kim hayır kapılarının kendisine açılmasını isterse, aşağıdaki vefki yazsın. Bu vefkin üzerine (489) defa "Yâ Fettâh" ism-i şerifini okusun. Ve bu vefki üzerinde taşısın:Cenab-ı Hakk Kur'an-ı Kerim'de:..
27 Apr Er-Razzâk’ın Anlamı
0 16
Yerdeki rızıklar bedenleri, gökteki rızıklar ruhları kuvvetlendirir.Hatem-i Asam'a sordular: "Nereden yer içersin?"-O'nun hâzinesinden.-Semadan sana ekmek mi atılıyor?-Eğer yer O'nun mülkü olmasaydı s..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 351 (30 Sayfa)