Menu
Your Cart

Blog RSS Feed

25 May YAHUDİ, HIRİSTİYAN, YILDIZA TAPANLAR CENNETE GİRECEK Mİ?
0
Bir kısım ilahiyatçı profesörler, belirli çevrelere hoş görünmek için, bazı kimseler ise bilgi eksikliğinden dolayı şu ayete dayanarak yahudi, hıristiyan ve yıldıza tapanların cennete gireceklerini id..
20 May KUR'AN'DA KÜFÜR
0 56
Aziz kardeşlerim!Allahu Teala şöyle buyurmaktadır:“İnkar edip ayetlerimizi yalanlayanlara gelince, onlar cehennemliklerdir. Onlar orada ebedî kalacaklardır.”Birçok meseleyi, ayetleri çarpıtarak veren ..
19 May Tevbe (İstiğfar)
0 72
Aziz mü’minler!Bu ayette Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor:“Ey mü’minler! Hep birden Allah’a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz.”Tevbe hakkında pek çok Kur’an ayeti vardır.İstiğfar, (lügat manası) af tale..
18 May Helal Haram
0 64
Aziz kardeşlerim!Bu ayette Allah Teala Hazretleri şöyle buyuruyor:“Ey insanlar! Yeryüzünde bulunanların helal ve temiz olanlarından yiyin. Şeytanın peşine düşmeyin. Zira şeytan sizin açık bir düşmanmı..
18 May Temizlik (Ruh ve Temizliği)
0 24
Aziz kardeşlerim!Allah Teala şöyle buyuruyor:“...Onda temizlenmeyi seven adamlar vardır. Allah çok temizlenenleri sever.”183Yüce Allah insanları, en mükemmel ve en şerefli yaratmıştır. Bu güzel ve şer..
18 May İş ve Ticaret
0 19
Aziz kardeşlerim!Allah (cc) buyuruyor:“Ey iman edenler! Karşılıklı rızaya dayanan ticaret olması müstesna, mallarınızı, bâtıl (haksız ve haram yollar) ile aranızda yemeyin. Ve kendinizi öldürmeyin. Şü..
18 May İslam Kardeşliği
0 14
Aziz kardeşlerim!Bu ayette Yüce Allah (cc) şöyle buyurur:“Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin.”Yüce Allah, bu ayetiyle sadece mü’minleri kardeş yapmıştır.Bu ayette a..
18 May Hayırda Yarış
0 6
Aziz kardeşlerim!Bu ayette Yüce Allah şöyle buyurur:“...Fakat size verdiğinde sizi denemek için (böyle yaptı) öyle ise iyi işlerde birbirinizle yarışın...”Bundan önceki konumuz hased (kıskançlık) idi ..
18 May Hased
0 5
Aziz mü’minler!Bu ayette Yüce Allah (cc) şöye buyurdu:“Yoksa onlar, Allah’ın lütfundan verdiği şeyler için insanlara hased mi ediyorlar?..Hased (kıskançlık); bir kimsede bulunan nimetin (dünya nimeti ..
18 May Çok Konuşmak
0 5
Aziz kardeşlerim!Bu ayette Allah Teala (cc) şöyle buyuruyor:“Hakkında bilgin olmayan şeyin üzerine durma. Çünkü kulak, göz ve gönül bunların hepsi yaptığından sorumludur.Bazı kardeşlerimiz çok konuşma..
18 May Koğuculuk
0 4
Muhterem müslümanlar!Bu ayette Allah (cc) şöyle buyuruyor: “Aşağılık, daima kusur arayıp kınayan, durmadan laf getirip götüren.”Koğuculuk (laf getirip götürme); İslam’ın güzel ahlakı ile bezenmiş bir ..
18 May Dedikodu
0 4
Aziz kardeşlerim!Bu ayette Allah (cc) şöyle buyuruyor:“Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin (gıybet etmesin). Biriniz ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? O halde Allah’tan korkun. Şüph..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 560 (47 Sayfa)