Menu
Your Cart

Blog RSS Feed

18 Nov Namazın Vacipleri
0 36
Dinen yapılması zanni delillerle istenen hükümlerdir. Namazın da vacipleri vardır. Biz Müslüman olarak bunları da öğrenmek mecburiyetindeyiz. Namazın farz ve vaciplerini bilmeyen insanın namazı doğru ..
17 Nov Namazı Bozan Şeyler
0 20
I - Namazda dünya kelamı söylemek.2-Bir kimseye selam vermek.3-Göğsünü kıbleden başka tarafa döndürmek. Çünkü istikbal-i kıble farzdır. Yalnız yüzünü çevirmek namazı bozmaz.4-Dışardan bir şey alıp ver..
14 Nov Cenaze Namazı
0 44
Ölen bir kimse için ailesi, akrabası, dostları ve din kardeşleri tarafından yapılması lazım gelen hürmetlerden birisi de cenaze namazında hazır bulunmak ve namazını kılmaktır. İslâm’da insanın dirisi ..
13 Nov Cemaatle Namaz
0 49
İslam memleketlerinde gördüğümüz camiler ve mescitler Müslümanların bir arada namaz kılmaları için yapılmıştır. Cemaat ile namaz kılmak, tek başına namaz kılmaktan yirmi yedi kat daha sevaptır.Cemaatl..
12 Nov Ezan
0 34
Ezan, namaz vakitlerini bildiren Resûlüllah’ın sünnetidir. Ezan, insanları ibadete çağıran İlâhi bir davettir. Ezan, sadece namaz vakitlerini bildirmekle kalmaz, aynı zamanda İslam Dini’nin temellerin..
11 Nov Tarikat Nedir
0 32
Tarikatların ortak yanı, zikir ve insanın olgunluğuna erişerek, Marifetullâh’ı elde etmesidir. Böylece manevi yolculuğun zirvesine ulaşılır. Buna seyr-i sülük denir. Bu makamları elde etmek için çalış..
10 Nov Peygamberimiz(s.a.v)'in Hayatı
0 20
Peygamberimiz Hazreti Muhammed sallellâhü aleyhi ve sellem, milâdi 571 senesinde nisan ayının pazar gününü pazartesiye bağlayan gece Mekke’de dünyaya gelmiştir.Peygamberimiz’in babasının ismi Abdullah..
09 Nov Namazın Dışındaki Farzlar
0 24
1-Hadesten Taharet: Abdest almak ve gusül abdesti icab ediyorsa boy abdesti almak. Yukarıda bu konuyu genişçe anlattık.2-Necasetten Taharet: Vücudumuzda, elbisemizde veya namaz kılacağımız yerde pisli..
07 Nov Namazın Çeşitleri
0 6
1-Farz Namazlar: Sabah namazında iki, öğle namazında dört, ikindi namazında dört, akşam namazında üç, yatsı namazında dört rekat farz vardır.Ayrıca mü’min erkekler için cuma günü öğle vaktinde hutbede..
06 Nov Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in Cinler İçin Yazdığı Mektup
0 34
Bismillâhirrahmânirrahıym* Hâzâ kitâbün min muhammedin rasûli rabbil âlemîn* İlâ men tarakad dâra minel ummâri vez züvvâri ves sâlihıyne illâ târikin yatruku bi hayrin yâ Rahmânü emmâ ba’dü fe inne le..
05 Nov İsmi Rahman Duasını Okumanın Fazileti
0 40
İsmi Rahman Duasını Okumanın FaziletiBir gün Rasulü Ekrem(s.a.v)mescitte otururken Cebrail aleyhisselam geldi. Efendimiz (s.a.v)’e şöyle dedi: Cenabıhakk sana selam gönderdi. Bir Hediye verdi. Bu hedi..
04 Nov İsmi Rahman Duası
0 25
Bismillâhirrahmânirrahıym*  Sübhâneke yâ Allâhü* Teâleyte yâ Rahmânü* Ecir-nâ minen nâri bi afvike yâ Mücîru* Sübhâneke yâ Rahıymü* Teâleyte yâ Kerîmü* Ecirnâ minen nâri bi afvike yâ Mücîru* Sübhân..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 203 (17 Sayfa)